شرکت داده پردازان تکین راد
منو موبایل

شرکت داده پردازان تکین راد

12333

راهنمای بازاریابی اینستاگرام: ۱۰ نکته جدید

می خواهید بازاریابی اینستاگرام را یاد بگیرید؟ قبل ازینکه سراغ آموزش نکات بازاریابی اینستاگرام برویم بیایید باهم یک نمای کلی از اینستاگرام را بررسی کنیم چون در مسیر آموزش بازاریابی اینستاگرام به ما بسیار کمک می کند.

در زمانی که اینستاگرام به وجود آمد، به پلتفرم نهایی برای اشتراک گذاری عکس ها تبدیل شده بود.بیش از ۲ میلیارد کاربر فعال در سراسر جهان در برنامه هستند.کاربران روزانه تقریباً ۳۰ دقیقه را در برنامه صرف می کنند و روزانه ۵۰۰ میلیون نفر از Stories استفاده می کنند.همچنین تعداد زیادی اینفلوئنسر در سایت با تعداد زیادی فالوور وجود دارد.

 با برنامه ریزی صحیح بازاریابی اینستاگرامی، می توانید به یک برند تأثیرگذار تبدیل شوید.شما باید نوع مناسبی از محتوا را پست کنید تا با فالوورهای فعلی مرتبط بمانید و در عین حال فالوورهای جدید را نیز جذب کنید.اما دانستن اینکه کدام نوع پست برای افزایش مخاطبان شما بهتر عمل می کند، می تواند سخت باشد.بنابراین در این مقاله از سایت داده پردازان تکین راد قصد دارم به شما آموزش دهیم که چگونه یک بازاریاب اینستاگرام خبره شوید.  

نکات بازاریابی اینستاگرام
بازاریابی اینستاگرامی بهترین روش جذب مخاطب

 

نحوه بازاریابی اینستاگرامی

اینستاگرام از زمان راه اندازی آن در سال ۲۰۱۰ هنوز هم به عنوان یکی از پردانلودترین برنامه ها در صدر قرار دارد. با این محبوبیت، باید یک استراتژی قوی داشته باشید.  در این مقاله ده نکته قدرتمند بازاریابی اینستاگرام را بررسی میکنیم که می‌توانید از آن‌ها برای بهره برداری از این پلتفرم محبوب  استفاده کنید.  

۱. استفاده از  حساب کاربری تجاری

قبل از اینکه به برنامه بازاریابی اینستاگرام خود فکر کنید، مطمئن شوید که یک حساب تجاری اینستاگرام دارید.

ساخت اکانت تجاری اینستاگرام
ساخت اکانت تجاری برای بازاریابی اینستاگرام

داشتن یک نمایه تجاری در بازاریابی اینستاگرام مزایای روشنی دارد.برای مثال، فالوورها می‌توانند روی دکمه تماس شما کلیک کنند تا از صفحه اینستاگرام شما با شما در تماس باشند.علاوه بر این، به عنوان یک برند معتبر در بین مخاطبان خود اعتبار کسب خواهید کرد.

پروفایل تجاری به شما امکان می دهد بدون نیاز به استفاده از ابزارهای تبلیغاتی متا، تبلیغات اینستاگرام ایجاد و منتشر کنید.همچنین می توانید به ابزارهای تجزیه و تحلیل اینستاگرام، به نام Insights، دسترسی داشته باشید که آماری در مورد برداشت ها و دسترسی پست های شما ارائه می دهد. 

۲.استفاده از ابزارهای رایگان اینستاگرام

از طریق Insights، می‌توانید آمارهایی مانند برداشت‌ها، داده‌های تعاملی و موارد دیگر را مشاهده کنید.حتی می‌توانید اطلاعات آماری فالوورهای خود، از جمله اطلاعات مربوط به سن، جنسیت، موقعیت مکانی و بیشترین ساعات فعالیت آنها را به‌دست آورید.

می‌توانید insight خاصی در مورد پست‌های هفته دریافت کنید که به شما نشان می‌دهد در آن بازه زمانی چند بازدید کسب کرده‌اید و پست‌های برتر شما چه بوده‌اند.

اطلاعات آماری اینستاگرام
مشاهده اطلاعات آماری از طریق insights

هرچه بیشتر در مورد نحوه تعامل کاربران با پست های خود بدانید، بهتر می توانید محتوای خود را برای افزایش تعامل تنظیم کنید.یک دسته از پست‌ها که تقریبا همیشه جلب توجه می‌کنند، تیزرهای محصول هستند.  

۳.ارسال تیزر محصولات

اینستاگرام مکانی عالی برای تبلیغ محصولات شماست. پست‌های تیزر محصول،راه ساده‌ای برای توصیف در مورد محصول شما و افزایش هیجان مشتریان است، بدون اینکه تلاش زیادی کنید افراد جذب محصولات شما می شوند. استارباکس با اعلام نوشیدنی های فصلی با تصاویر واضح، بدون اینکه مردم را مجبور به خرید آنها کند، مخاطبان خود را جذب می کند.

وقتی نظر مردم را در مورد محصولاتی که به آنها علاقه مند هستند جلب می کنید و آنها را مجبور به خرید چیزی نمی کنید، احتمال بیشتری وجود دارد که ترغیب شوند و چیزی بخرند.در غیر این صورت، حداقل با لایک کردن، نظر گذاشتن یا به اشتراک گذاری آن با یک دوست، با پست شما درگیر می شوند.بنابراین از به نمایش گذاشتن کالا با ارسال عکس محصول غافل نشوید.  

۴. ایجاد تبلیغات حمایت شده (اسپانسری)

تبلیغات اسپانسری اینستاگرام روشی برای تبلیغات اکانت‌های بیزینسی است و به آن‌ها این امکان را می‌دهد که با پرداخت هزینه، پست‌ها یا وب‌سایت خود را برای دستیابی به اهداف مختلف تبلیغ کنند. برای مثال ممکن است هدف شرکتی از انجام تبلیغات جذب مخاطبان بیشتر باشد یا شرکت دیگری به دنبال افزایش ترافیک وب‌سایت باشد. تبلیغات اسپانسری در قسمت فید اینستاگرام به مخاطبان هدف نشان داده می‌شود و آن‌ها از طریق لینک به پیج یا وب‌سایت برند تبلیغ‌کننده هدایت می‌کند.

تبلیغات اسپانسری برای بازاریابی اینستاگرام
استفاده از تبلیغات اسپانسری در بازاریابی اینستاگرام

۵.استفاده از استوری اینستاگرام

یکی دیگر از روش های بازاریابی اینستاگرام از طریق استوری است.استوری های اینستاگرام با پست های معمولی اینستاگرام متفاوت است زیرا در قالب نمایش اسلاید ارائه می شوند،آنها فقط ۲۴ ساعت باقی می مانند.

اما Stories را می توان در هر یک از دستگاه های شما ذخیره کرد و بعداً دوباره از آنها استفاده کرد.استوری های اینستاگرام به جای اینکه در فید خبری ظاهر شوند، در قسمت کوچکی بالای آن ظاهر می شوند.هنگامی که کاربر روی عکس شما در بالا کلیک می کند، پنجره ای ظاهر می شود که می تواند استوری شما را مشاهده کند.

استوری اینستاگرام
استفاده از استوری اینستاگرام

مزایای استوری اینستاگرام برای برندها واقعا بی پایان است. برای شروع، Stories در بالای جدول زمانی فالوورها نمایش داده می شود، جایی که کاربران در حال حاضر روزانه به آن نگاه می کنند.

اینستاگرام همچنین نمایش انواع مختلف محتوا در ویژگی Stories را آسان می‌کند، مانند عکس‌ها، ویدیوهای کوتاه، reels، ویدیوهای زنده،  یا بومرنگ. reels اینستاگرام ویدیوهای کوتاهی هستند که حداکثر ۶۰ثانیه طول می‌کشند.

بر خلاف story، این ها بعد از ۲۴ ساعت ناپدید نمی شوند. درست مانند TikTok، می‌توانید از مجموعه‌ای از ابزارهای ویرایش داخلی نیز برای بهبود ویدیو استفاده کنید. بومرنگ ها تصاویری شبیه GIF هستند که روی یک حلقه پخش می شوند.    

۶.همکاری با اینفلوئنسرها برای بازاریابی اینستاگرامی

اگر می‌خواهید در اینستاگرام به مشتریان بالقوه دسترسی پیدا کنید، سریع‌ترین راه برای انجام این کار از طریق اینفلوئنسرهایی است که قبلاً مخاطبانی با فالوورهای زیادی ایجاد کرده‌اند.یکی از بهترین روش های بازاریابی اینستاگرام همین گزینه است.اولین قدم این است که سعی کنید چند تأثیرگذار را شناسایی کنید که مخاطبان مرتبط با محصول یا خدمات شما دارند.

 ۷. جمع آوری محتوای تولید شده توسط کاربر

 شما در حال حاضر یک مخاطب درگیر دارید. چه صدها نفر باشند و چه هزاران نفر، می توانید از مخاطبان خود برای تولید محتوای مفید برای شما استفاده کنیدفالوورهای شما احتمالاً از محتوای تولید شده توسط کاربر بیشتر از محتوای شما لذت خواهند برد زیرا معتبر و غیرقابل پیش بینی است. 

برند لوازم آرایشی MAC از هزاران محتوای تولید شده توسط کاربران استفاده می کند که در صفحه اینستاگرام خود تبلیغ می کنند تا محصولات خود را به نمایش بگذارند.یکی از بهترین روش های بازاریابی اینستاگرامی استفاده از کاربران است.

۸. یافتن هشتگ با نام تجاری تعاملی

 مشتریان می توانند از این برچسب برای ارسال محتوای تولید شده توسط کاربر استفاده کنند. این به کاربران اجازه می دهد تا در تمام پست های مربوط به برند شما جستجو کنند،ایجاد یک هشتگ که شرکت شما (و سایر کاربران) بتوانند آن را جستجو کنند اساساً تبلیغات رایگان است.هر بار که شخصی با استفاده از تگ عکسی را پست می کند، شرکت شما را در معرض دید فالوورهای خود قرار می دهد.

۹. گذاشتن پست در زمان مناسب

اگر مخاطبان تمام روزبرند شما در فید خبریشان میبینند، احتمالاً در سریع‌ترین زمان ممکن شما را لغو دنبال کنند.یکی از بهترین راه‌ها برای پست و استوری گذاشتن این است که فقط در روزهای اوج و ساعاتی که فالوورهای شما آنلاین هستند پست کنید.می‌توانید در Insights اینستاگرام ببینید که فالوورهای شما چه زمانی فعال‌تر هستند، بنابراین بهترین روزها و زمان‌های ارسال پست ممکن است بسته به مخاطب خاص شما کمی متفاوت باشد. 

 ۱۰. رعایت معیارهای اینستاگرام

شما نمی‌توانید عملکرد اینستاگرام خود را بهبود بخشید و آن را بهینه کنید مگر اینکه بدانید صفحه و پست‌های شما چقدر خوب کار می‌کنند،یا کجا عملکرد ضعیفی دارند.وقتی نتایج قابل اندازه گیری داشته باشید، دقیقاً می دانید چه چیزی نتیجه مثبت دارد و چه کاری خوب نیست.

با ردیابی نرخ رشد فالوور شروع کنید.هنگامی که به سرعت رشد فالوورهای خود توجه می کنید، می توانید ببینید که نوع محتوای پست شما (یا تعداد دفعات ارسال شما) چه تاثیری بر روی روند شما دارد.در مرحله بعد، نرخ تعامل را اندازه گیری کنید. این شامل لایک ها و نظرات می شود.

 سخن پایانی

اینستاگرام بر دنیای رسانه های اجتماعی مسلط شده است. با بیش از ۲ میلیارد کاربر ماهانه، بهترین مکان برای اشتراک گذاری تصویر است.هر روز میلیاردها لایک توزیع می شود، بنابراین شما باید سهم خود را برای جمع آوری تعدادی از آنها انجام دهید.

با اجرای قدم های گفته شده در این مقاله گردآوری شده درر سایت داده پردازان تکین راد به طور قطع پیج شما به بازدهی مورد نظرتان میرسد.ممنون که با ما همراه بودید.

مطالب مرتبط
طراحی سایت برای نمایندگان بیمه پشتیبانی و ارتباط

طراحی سایت برای نمایندگان بیمه

در دنیای مدرن امروز، طراحی سایت برای نمایندگان بیمه به دنبال افزایش کارآمدی و بهبود تجربه مشتریان خود از طریق …

4 دقیقه مطالعه مشاهده

طراحی وب سایت

طراحی وب سایت طراحی وب سایت فرایندی است که شامل طراحی و ایجاد صفحات وب و سیستم های قابل تعامل …

4 دقیقه مطالعه مشاهده

Elementor #4732

< 1 دقیقه مطالعه مشاهده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *