شرکت داده پردازان تکین راد
منو موبایل

شرکت داده پردازان تکین راد

12333

۹ مدل از انواع خدمات پشتیبانی و نگهداری وب سایت

وب سایت کسب و کار شما مانند یک ماشین است، اگر به طور منظم پشتیبانی و نگهداری وب سایت انجام  نشود، در نهایت خراب می شود.اکنون که تقریباً همه کسب و کار خود را به صورت آنلاین انجام می دهند، رقابت زیادی در بین آنها وجود دارد. رقبای شما همگی در تلاش هستند تا اطمینان حاصل کنند که وب سایت آنها در موتورهای جستجو رتبه بالایی دارد و به خوبی  پشتیبانی و نگهداری وب سایتشان انجام میشود.

پس چگونه انتظار دارید که از رقبای خود جلوتر بمانید، اگر بازده سرمایه خود را به حداکثر نمی رسانید و از وب سایت خود بیشترین بهره را نمی برید؟شما باید به طور منظم پشتیبانی و نگهداری وب سایت را انجام دهید. بیشتر تعمیر و نگهداری وب سایت می تواند به صورت سلف سرویس باشد، اما بهتر است از یک سرویس تعمیر و نگهداری وب سایت برای که شرکت های طراحی سایت ارائه می دهند استفاده کنید. به این ترتیب می توانید روی رشد کسب و کار خود تمرکز کنید و کمتر نگران حفظ وب سایت خود باشید.

برای کسب اطلاعات بیشتر از این موضوع با داده پردازان تکین راد همراه باشید.

پشتیبانی و نگهداری وب سایت
پشتیبانی و نگهداری وب سایت

مواردی که باید خدمات پشتیبانی و نگهداری وب سایت باید انجام دهد.

۱.پشتیبانی و نگهداری وب سایت با بروز رسانی نرم افزار

اگر از هر نوع سیستم مدیریت محتوا مانند وردپرس یا هر نوع اسکریپت مانند PHP استفاده می کنید، باید همیشه به روز باشد. وردپرس معمولاً خود را به طور خودکار به روز می کند، اما مواردی وجود دارد که ممکن است نیاز به به روز رسانی دستی داشته باشد.

علاوه بر این، اگر از میزبان وب سایت استفاده می کنید، یک ارائه دهنده خدمات وب اطمینان حاصل می کند که نرم افزار سرور اصلی خود را به طور منظم به روز می کند. به عنوان مثال، آنها بررسی خواهند کرد که آیا مواردی مانند سرویس FTP در حال اجرا بر روی سرور به روز است یا خیر.با این حال، اگر وب سرور خود را اجرا می کنید، آنها به صورت دستی به روز رسانی ها را آزمایش و اعمال می کنند.

۲. بررسی بهبود سرعت وب سایت هنگام پشتیبانی و نگهداری وب سایت

آیا می دانستید که بیست و پنج درصد از کاربران در صورتی که بارگذاری آن بیش از سه ثانیه طول بکشد از یک وب سایت خارج می شوند؟

واضح است که بارگذاری صفحه بخش مهمی از تجربه کاربر است. با این حال، ما تمایل داریم که اجازه دهیم به منظور تطبیق عملکردهای جدید و زیبا یا طراحی زیبای وب سایت، از ابزارهای متنوع استفاده کنیم .اما در واقعیت، بازدیدکنندگان وب به دسترسی به اطلاعاتی که می خواهند در سریع ترین زمان ممکن اهمیت می دهند.

فاکتور مهم دیگری که باید در نظر بگیرید این است که چگونه سرعت بارگذاری صفحه بر رتبه بندی موتور جستجوی شما تأثیر می گذارد. یک وب‌سایت کند نرخ پرش را افزایش می‌دهد و اگر افراد به همان سرعتی که به آنجا رسیده‌اند از صفحه وب شما خارج می‌شوند، گوگل فکر می‌کند وب‌سایت شما مهم نیست، بنابراین آن را بیشتر در رتبه‌بندی پایین می‌آورند.

۳. رفع خطاهای HTML

HTML آسان نیست به خصوص اگر چیزی در مورد کدنویسی وب سایت نمی دانید. در هنگان پشتیبانی و نگهداری وب سایت برای اطمینان از اینکه سایتتان خوب کار می کند باید به جزئیات توجه کنید. آنچه ممکن است یک خطای جزئی به نظر برسد می‌تواند منجر به مشکلات متعددی شود، مانند صفحات با ظاهر بد و بهم ریخته، چند رسانه‌ای از دست رفته، و غیره.خدمات پشتیبانی و نگهداری وب‌سایت قابل اعتماد، باید بتواند مشکلات مربوط به HTML را بررسی، پیدا و برطرف کند.

رفع خطاهای HTML
رفع خطاهای html

۴. پشتیبان گیری از فایل

تصور کنید که اگر بخواهید تمام فایل های ضروری وب سایت خود را از دست بدهید، چقدر خسته کننده خواهد بود. این شامل تصاویر، صفحات، پست‌های وبلاگ، افزونه‌ها و غیره می‌شود. اگر وب‌سایت خود را روی وردپرس اجرا می‌کنید، ممکن است چند گزینه پشتیبان‌گیری خودکار داشته باشید.خدمات پشتیبانی و نگهداری وب سایت تضمین می کند که پشتیبان گیری از فایل و پایگاه داده به طور خودکار حداقل به صورت هفتگی انجام می شود.

 ۵. توسعه محتوای جدید در پشتیبانی و نگهداری وب سایت

استراتژی محتوای شما ممکن است درست باشد، اما همیشه ایده جذاب تر این است است که محتوای قدیمی را بروزرسانی کنید.محتوای وب شما نیز باید به روز باشد. اگر پستی نوشته‌اید که سال‌ها پیش منتشر شده است، ممکن است در حال حاضر مرتبط نباشد و برخی از اطلاعات نیاز به به‌روزرسانی داشته باشند.

۶. بهینه سازی موتورهای جستجو

بررسی منظم وب سایت در جاهایی که قابلیت جستجو را می توان بهبود بخشید، می تواند تا حد زیادی به بهبود بهینه سازی موتورهای جستجو کمک کند.پست های وبلاگ شما را می توان تغییر داد تا کلمات کلیدی محبوب و رقابتی را شامل شود. حتی صفحه «درباره ما» می تواند به طور مرتب به روز شود تا از کلمات کلیدی محبوب در صنعت خود استفاده کنید.

هنگام ایجاد محتوای جدید برای وب سایت شما، تحقیق کلمات کلیدی نیز مهم است.به عنوان بخشی از استراتژی سئو، شناسایی مسائل ساختاری در وب سایت شما نیز مهم است که ممکن است بر نحوه مشاهده سایت شما توسط موتورهای جستجو تأثیر بگذارد.

بهینه سازی موتور جست و جو
بهینه سازی موتورهای جست و جو

۷. اطمینان از سازگاری طراحی در همه صفحات

وب سایت شما باید در تمام آخرین نسخه های مرورگرهای وب سایت اصلی مانند کروم، سافاری، فایرفاکس و غیره به درستی کار کند.این مرورگرها به طور مکرر به روز می شوند و اگر وب سایت شما با به روز رسانی ها سازگاری نداشته باشد، ممکن است نمایش داده نشود یا ظاهر مناسبی نداشته باشد.

این می تواند بر تجارت و برند شما تأثیر منفی بگذارد. همچنین مهم است که اطمینان حاصل کنید که یک طراحی وب سایت سازگار دارید که در دستگاه های تلفن همراه خوب به نظر می رسد.یکی دیگر از عواملی که باید در مورد طراحی وب سایت خود در نظر بگیرید یکنواختی است. اگر عناصر نام تجاری زیادی دارید که نشان دهنده شرکت شما هستند، آنها باید به طور یکسان در تمام صفحات شما گنجانده شوند.

۸. تعمیر لینک های شکسته

یکی دیگر از موارد موثر در پشتیبانی و نگهداری وب سایت،تعمیر لینک های شکسته است.هر لینک در وب سایت شما باید دقیقاً به مکان مناسب منتهی شود، اما گاهی اوقات لینک ها ممکن است خراب شوند.

ممکن است سایت یا منبعی که قبلاً به آن پیوند داده‌اید ناپدید شود، صفحه‌ای در وب‌سایت شما در دسترس نباشد یا ممکن است پستی را جابه‌جا کنید و فراموش کنید دیگرانی که به آن پیوند دارند را به‌روزرسانی کنید.لینک های شکسته می توانند برای وب سایت شما مضر باشند.

۹. بررسی تجزیه و تحلیل وب سایت شما

عملکرد وب سایت شما باید نظارت شود تا اطمینان حاصل شود که همه چیز همانطور که باید کار می کند. یک متخصص با تجربه پشتیبانی وب سایت، معیارهای سطح بالا را بررسی می کند، مانند تعداد بازدیدکنندگان جدید و بازگشتی وب سایت شما در هفته گذشته یا اینکه کدام پست های وبلاگ بیشترین خوانده شده را داشته اند.

سپس آنها وب سایت شما را بر این اساس تنظیم می کنند تا اطمینان حاصل شود که تمام معیارها در اوج خود هستند.

خدمات پشتیبانی و نگهداری وب سایت حرفه ای
بررسی و تجزیه و تحلیل وب سایت

سخن پایانی

این فقط خلاصه ای از آنچه در  پشتیبانی و نگهداری وب سایت انجام میگیرد است. برخی از این وظایف ممکن است بیش از حد وقت گیر باشند. علاوه بر این، اگر نمی دانید چه کاری انجام می دهید، ممکن است آسیب بیشتری به وب سایتتان وارد کنید. گزینه بهتر این است که خدمات تعمیر و نگهداری وب سایت حرفه ای را استخدام کنید.ممنون که با این مقاله از داده پردازان تکین راد همراه بودید.

مطالب مرتبط

طراحی وب سایت

طراحی وب سایت طراحی وب سایت فرایندی است که شامل طراحی و ایجاد صفحات وب و سیستم های قابل تعامل …

4 دقیقه مطالعه مشاهده

Elementor #4732

< 1 دقیقه مطالعه مشاهده
طراحی و توسعه وب سایت با استفاده از پایتون

طراحی و توسعه وب سایت با استفاده از پایتون۲۰۲۳

  طراحی و توسعه وب سایت با استفاده از پایتون طراحی و توسعه وب سایت پایتون و فریمورک جنگو امکان …

4 دقیقه مطالعه مشاهده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *