شرکت داده پردازان تکین راد
منو موبایل

شرکت داده پردازان تکین راد

12333

ساخت سایت حرفه ای- ۸ ایده ی کاربردی

یک وب سایت هویت مهم هر برند در عصر دیجیتال امروزی است. کاربران ابتدا از وب سایت بازدید می کنند تا اطلاعات مربوط به هر برند یا شرکتی را بدست آورند. به همین دلیل ساخت سایت حرفه ای از طریق دستورالعمل های موجود بهترین گزینه است.بنابراین، اساس برندسازی موفق، طراحی و ساخت یک وب سایت با بخش های مناسب با پیروی از بهترین نکات و ترفندهای ساخت سایت حرفه ی  است.

برای بهبود عملکرد وب سایت خود، در این مقاله از داده پردازان تکین راد  لیستی از ایده ها و نکات مهم ساخت سایت حرفه ای ارائه شده است. لطفاً برای آگاهی از نحوه طراحی وب سایت موثر با ما همراه باشید:

ساخت سایت حرفه ای
                                   ساخت سایت حرفه ای با توجه به دستورالعمل ها

۸ مورد مهم در ساخت سایت حرفه ای

۱-نقش چیدمان در ساخت سایت

این مورد باید در لیست، اولویت شما باشد. این کلید ساخت سایت حرفه ای با ترافیک بسیار زیاد است. نیازهای مشتری یا برند را درک کنید، موارد ضروری مانند طراحی، برنامه های افزودنی و دکمه های قابل اشتراک گذاری را توسعه دهید. به گفته بسیاری از کارشناسان، بهترین راه برای ساخت یک طراحی سایت موفق، استفاده از گرید یا چیدمان است.

۲-رنگ‌ها در ساخت سایت حرفه ای

استفاده بهینه از رنگ‌ها یک راه عالی برای ساخت سایت حرفه ای  است. تحقیق خوبی انجام دهید، الهام بگیرید و رنگ ها را برای وب سایت خود عاقلانه انتخاب کنید. رنگ بندی ایده آل برای هر وب سایت یکی از قوانین طلایی ساخت سایت حرفه ای است.

رنگ ها باید با محصولی که قرار است در سایت قرار گیرد، هماهنگ باشد. اگر فکر میکیند برای ساخت سایت حرفه ای مانند یک وب سایت برای کودکان باید رنگ های زیادی و سایت رنگارنگ داشته باشد،این طور نیست. ساخت سایت حرفه ای باید شامل رنگ های مناسب باشد. تعادل باید حفظ شود.

روانشناسی رنگ ها در ساخت سایت حرفه ای
                                            روانشناسی رنگ در ساخت سایت حرفه ای

۳-تایپوگرافی در ساخت سایت حرفه ای

هدف هر طراحی وب سایت موثر این است که محتوا را برای کاربران خوانا کند. بنابراین، فونتی که برای وب سایت انتخاب می کنید،موضوع مهمی است که باید در نظر گرفته شود. یک فونت خوب و خوانا می تواند ظاهر کل وب سایت شما را تغییر دهد. کاربران فونت های ساده را دوست دارند.تحقیق کنید مخاطبان شما چه فونتی را بیشتری پسندند.

۴-مرتب کردن در ساخت سایت حرفه ای

یکی از قوانین طلایی ساخت سایت حرفه ای این است که تا حد امکان وب سایت را شلوغ نکنید. رابط کاربری باید یکپارچه و بدون اشکال باشد. اندازه تصویر باید بهینه شود. اندازه تصاویر را کوچکتر کنید تا فضا و پهنای باند کمتری مصرف کنند.

شما باید از شر افزونه های غیر ضروری خلاص شوید. تعداد زیادی از آنها سرعت بارگذاری هر وب سایتی را به شدت کاهش می دهند. کوچک کردن کاراکترها و کدهای غیر ضروری از هر وب سایت یکی از بهترین اصول طراحی وب در HTML است.سرعت را به میزان قابل توجهی بهبود می بخشد.

انتخاب یک میزبان وب مناسب برای وب سایت شما بسیار مهم است زیرا همه آنها به یک شکل عمل نمی کنند. قبل از اینکه یکی را انتخاب کنید، تحقیق کاملی انجام دهید! یک میزبان وب با کیفیت که مناسب طراحی وب سایت شما باشد، قطعا یک سرمایه گذاری ارزشمند است.

۵-نقش تصاویر و ویدیوها در ساخت سایت حرفه ای

همیشه از تصاویر و ویدیوهای منحصر به فرد، رنگارنگ و با کیفیت بالا برای وب سایت خود استفاده کنید. تصاویر و ویدیوهای با وضوح پایین که تار هستند می توانند به وضوح تصویر شما را  بسیار غیرحرفه ای نشان دهند. همچنین، اطمینان حاصل کنید که تناسب درستی بین محتوا و تصاویر و ویدیوهای خود دارید. هر چیزی که بیش از حد حواس کاربران را پرت کند، می تواند بر عملکرد طراحی وب تأثیر منفی بگذارد.

رنگ آمیزی مناسب در ساخت سایت حرفه ای
                                                    استفاده از تصاویر و ویدئو در سایت

۶-استفاده فضای سفید در ساخت سایت حرفه ای

استفاده موثر از فضای سفید در وب سایت شما به اندازه حفظ مقدار فلفل در هر ظرف غذا مهم است. طراحان تمایل دارند  فضاهای خالی یک وب سایت را نادیده بگیرند، اما این فضاها برای یک طراحی وب سایت موثر بسیار مهم هستند. استفاده مناسب و موثر از فضای سفید تفاوت قابل توجهی از نظر خوانایی و جهت یابی ایجاد می کند. اگر فضاهای خالی به خوبی توزیع و استفاده نشوند، کاربران به احتمال زیاد وب سایت شما را ترک می کنند.

۷-چیدمان پاسخگو در ساخت سایت حرفه ای

در دهه گذشته، کل جهان شاهد تغییر بزرگی در استفاده از تلفن همراه بود. استفاده از تلفن همراه در سال های آینده بیشتر و بیشتر خواهد شد. این امر باعث می شود تا وب سایت شما واکنش گرا باشد. زمانی که به دنبال نمونه‌های ساخت سایت حرفه ای، همیشه یک طرح‌بندی واکنش‌گرا را انتخاب کنید. اگر وب سایت شما واکنش گرا نباشد، کاربران یک صفحه وب سایت ناقص و درهم ریخته و غیر جذاب را مشاهده خواهند کرد.


ساخت سایت واکنش گرا
                                                               ساخت سایت واکنش گرا

۸-پیمایش راحت در ساخت سایت حرفه ای

با بخش‌های ضروری مانند وبلاگ، صفحه تماس، توصیفات، پرسش‌های متداول، دکمه‌های اشتراک‌گذاری اجتماعی و نظرات، ناوبری را ساده کنید. دکمه ها باید به خوبی در جای مناسب قرار گیرند تا به راحتی دیده شوند و به آنها دسترسی داشته باشید. مانند نوار منو در وب سایت به طور ایده آل باید به صورت افقی در بالای هر صفحه قرار گیرد. دکمه های صفحه اصلی و پاورقی با اطلاعات مهم باید در هر صفحه وجود داشته باشد.

سخن پایانی

برندها متوجه شده اند که مسائل طراحی وب از جمله  طراحی بد، زیبایی شناسی ضعیف، ناوبری اشتباه و زمان بارگذاری کند، می تواند منجر به نرخ پرش بالا و ترافیک تقریبا صفر شود. چک لیست اصول ساخت سایت حرفه ای در اینترنت کم نیست. برای یک طراح واقعاً گیج کننده است که چه چیزی را دنبال کند و چه چیزی را نه!

مهارت های ساخت سایت حرفه ای برای هر طراح یا توسعه دهنده ای بسیار ارزشمند است.برای اطلاعات بیشتر در مورد ساخت سایت حرفه ای به مقاله ی ۷نکته برای طراحی وب سایت حرفه ای منتشر شده در سایت داده پردازان تکین راد مراجعه کنید.

مطالب مرتبط

طراحی وب سایت

طراحی وب سایت طراحی وب سایت فرایندی است که شامل طراحی و ایجاد صفحات وب و سیستم های قابل تعامل …

4 دقیقه مطالعه مشاهده

Elementor #4732

< 1 دقیقه مطالعه مشاهده
طراحی و توسعه وب سایت با استفاده از پایتون

طراحی و توسعه وب سایت با استفاده از پایتون۲۰۲۳

  طراحی و توسعه وب سایت با استفاده از پایتون طراحی و توسعه وب سایت پایتون و فریمورک جنگو امکان …

4 دقیقه مطالعه مشاهده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *