شرکت داده پردازان تکین راد
منو موبایل

شرکت داده پردازان تکین راد

12333

سفارش طراحی سایت،۸ نکته که باید در هنگام سفارش به آن توجه کنید!

هر مشتری ایده خاصی در مورد طراحی وب سایت خود دارد. در صنعت ما، یک نتیجه کیفی مطلوب هم به طراح و هم به مشتری بستگی دارد. بنابراین، ما در مورد ایجاد یک طراحی وب و اینکه چه اشتباهاتی اغلب توسط مشتریان انجام می شود صحبت خواهیم کرد. ما معتقدیم که مشاوره ما به هر مشتری کمک خواهد کرد تا سفارش طراح سایت با دید روشن تری انجام دهند.

با این مقاله از داده پردازان تکین راد همراه باشید تا قبل از تصمیم گیری برای سفارش طراحی سایت بدانید چه نکاتی را باید در نظر بگیرید تا نتیجه مطلوبی از سفارش خود دریافت کنید.ما در این مقاله به بررسی ۸ نکته مهم پرداخته ایم:  

نکات قبل از سفارش طراحی سایت
نکات قبل از سفارش طراحی سایت

هر مشتری باید تصور کند که چگونه می خواهد سایت منحصر به فردی داشته باشد.  باید هدف را پیش بینی کرد; تمام ایده های شما باید به خوبی توصیف شده و به مجری منتقل شود. بهترین راه این است که فوراً یک لیست دقیق از آنچه می خواهید در وب سایت خود ببینید تهیه کنید.

سولاتی که باید قبل از سفارش طراحی سایت از خود بپرسید:

  •  چرا به یک وب سایت نیاز دارید؟
  • حداکثر بودجه ای که می توانید برای ایجاد یک وب سایت داشته باشید چقدر است؟    
  •  هدف اصلی از طراحی جدید چیست؟
  • هدف اصلی پروژه شما چیست؟ 

 اگر جزئیات را با مدیر پروژه در میان بگذارید، در طول اجرای پروژه هیچ مشکلی پیش نخواهد آمد. این معمولاً به راحتی امکان پذیر است، حتی اگر در مکان های مختلف باشید،فناوری جدید به شما امکان می دهد تا از راه دور به راحتی ارتباط برقرار کنید.

نکات مهمی که باید قبل از سفارش طراحی سایت به آن توجه کنید:

۱٫دید خود را توصیف کنید

 این یکی از مهمترین جزئیاتی است که می توان از آن غافل شد. طراحی به خودی خود نمی تواند وجود داشته باشد. این بخشی از یک سیستم کامل است که باید ارزش ها، اهداف شرکت یا محصول را منعکس کند. البته طراحان باتجربه قبل از ایجاد طرح، کمی تحقیق خواهند کرد. با این حال، چند چیز کوچک وجود دارد که فقط شما می دانید. شما باید چشم انداز خود را از شرکت توضیح دهید، چرا تصمیم گرفتید روی این موارد تمرکز کنید و انتظار دارید چه نتیجه ای ببینید.

توصیف هدف قبل از طراحی سایت
تشریح دید خود نسبت به وب سایت

۲٫به خلاصه توجه کنید

نمونه و طراحی هایی که مورد پسند شماست را در چند مورد محدود و خلاصه شده در اختیار طراحان وب قرار دهیدبرای مثال:  مشتری شروع به ارسال نمونه های زیادی می کند که در سبک های مختلف انجام شده است. از این رو نتیجه خواهیم گرفت که مشتری مخاطب هدف خود را درک نمی کند.

بیایید یک مثال دیگری بزنیم. این زمانی است که مشتری به نظر بستگان نزدیک خود که چیزی در مورد فرآیند طراحی وب نمی دانند گوش می دهد. در این مورد، یک نتیجه موفقیت آمیز ،تنها پس از اختلافات وقت گیر زیاد در مورد آنچه که طرح باید شامل شود امکان پذیر است.توصیه ما این است که به نظر یک متخصص اعتماد کنید.. طراح علاقه ای به خراب کردن طرح شما ندارد.

۳٫مخاطب خود را پیدا کنید

برخی از صاحبان مشاغل فکر می کنند که تمام دنیا مخاطبان آنهاست. آیا تا به حال چنین نظری را دیده اید؟ هر یک از صاحبان محصول یا خدمات منحصر به فرد خود را می فروشند اما فقط برای حلقه خاصی از افراد جالب است. این مخاطب هدف شماست. اولین کاری که باید انجام دهید این است که در موردمشتری معمولی خود تصمیم بگیرید.

آنها کجا زندگی می کنند؟ ترجیحات آنها چیست؟ چه کار می کنند؟ درآمد آنها چقدر است؟ اگر بتوانید پاسخ این سوالات را دریافت کنید، پس باید بدانید که برای جلب توجه این مشتریان بالقوه چه کاری می توانید انجام دهید. تنها پس از آن می توانید تصویر واقعی از مخاطبان هدف خود ایجاد کنید و در مورد سفارش طراحی وب سایت در آینده تصمیمات درستی بگیرید.

۴٫مطالب را درک کنید

پس از تمام موارد فوق، به تدریج به سراغ یکی از دلایل اصلی عدم علاقه مشتریان به سفارش طراحی سایت می رویم: محتوا! طراحی نه تنها یک تصویر زیبا، بلکه طراحی یک محتوای شایسته است. برای اینکه سایت به خوبی کار کند، همه چیز باید هماهنگ به نظر برسد. ایده اصلی این است که محتوا به اهداف تجاری خود برسد.

همه ی جزئیات مهم است،چیدمان تصاویر و ویدیو، متن ساختاریافته و خوانا، محل بلوک‌ها و پنجره‌های بازشو مختلف و موارد دیگر.قبل از سفارش طراحی سایت ، یک مشتری در حالت ایده آل باید تمام محتوا را مشخص کند. اما، همانطور که تجربه نشان می دهد، یک مشتری همیشه نمی داند محتوا چیست و فکر می کند که طراح باید تصاویری از محصولات بکشد.

محتوا شامل متن، گرافیک یا اطلاعات صوتی در سایت است. همچنین باید شامل لوگوی شرکت باشد. از این گذشته، ایجاد یک لوگو یک کار جداگانه است که نیاز به زمان زیادی دارد.  اولین چیزی که باید به آن توجه کنید کیفیت است. نمادها، لوگوها و تصاویر باید به صورت تصویر برداری یا با وضوح بالا برای بهترین کیفیت ممکن ذخیره شوند.

توجه به محتوا قبل از سفارش طراحی سایت
توجه به محتوا قبل از سفارش طراحی سایت

۵٫تصاویر رایگان

تصاویر بخشی از مطالب است. البته، شما می توانید تصاویر رایگان دانلود کنید، اما آیا چنین طراحی منحصر به فرد خواهد بود؟ اگر محصولی منحصر به فرد می فروشید، طراحی سایت نیز باید با آن مطابقت داشته باشد و همچنین منحصر به فرد باشد. راه درست این است که عکس محصول خود را به طراح بدهید.یا یک عکاس حرفه ای استخدام کنید.

۶٫ متن حرفه ای 

بسیاری از کاربران دوست ندارند فقط به عکس های کالاها از هر طرف نگاه کنند، بلکه دوست دارند در مورد ویژگی ها و جزئیات خاص آنها نیز مطالعه کنند. این برای آن دسته از مشتریانی که خدمات ارائه می دهند نیز مهم است. فراموش نکنید که متن باید منحصر به فرد باشد، زیرا این امر بر ارتقای بیشتر سایت تأثیر می گذارد. همچنین بر مؤلفه بصری طراحی تأثیر می گذارد. بهتر است قبل از سفارش طرح، تمام مطالب را آماده کنید. اولاً در زمان صرفه جویی می شود و ثانیاً در خروجی اول یک طراحی باکیفیت خواهید داشت. 

۷٫بخش فنی را فراموش نکنید

برای ایجاد یک سایت با کیفیت بالا، طراحی بصری کافی نیست. پس از ایجاد طرح، مرحله توسعه آغاز می شود. در اینجا، تمام پارامترهای فنی در نظر گرفته شده است. طراح باید به وضوح عملکردهای آینده سایت را ارائه دهد تا در تمام حالت ها و پنجره های بازشو فکر کند. به یاد داشته باشید که طراحی اغلب به یک طرح ختم نمی شود. این واقعیت را در نظر بگیرید که طراحی و توسعه ارتباط نزدیکی با هم دارند.

توجه به نکات فنی طراحی سایت
توجه به نکات فنی در طراحی وب سایت

۸٫ به عقاید ذهنی تکیه نکنید

 اگر موارد قبلی به شاخص های فنی وابسته بود،این مورد دقیقا به نظرات مشتری وابسته است آنها یا طرح را دوست دارند یا نه. مشکل اصلی این است که مشتریان اغلب کار یک طراح را فقط بر اساس ترجیحات شخصی خود ارزیابی می کنند و این درست نیست.

شما باید طراحی را از دیدگاه کاربر نهایی ارزیابی کنید. سوالات زیر را از خود بپرسید: 

  •  آیا سایت من منحصر به فرد بودن محصول من را منعکس می کند؟
  • آیا طراحی من برای مشتریانم قابل درک خواهد بود؟·
  •  آیا طراحی سایت من با سایت های رقبا متفاوت است؟

و اگر به تمام این ۳ نکته “بله” پاسخ دادید، پس طراحی خوبی دارید.

سخن پایانی

امیدواریم مقاله ما برای همه مشتریان مفید باشد. به یاد داشته باشید که یک طراحی خوب فقط یک تصویر زیبا نیست، بلکه راه حلی برای توسعه کسب و کار و متمایز شدن از سایر رقباست.ممنون که با این مقاله از داده پردازان تکین راد همراه بودید.برای سفارش طراحی سایت به داده پردازان تکین راد کلیک کنید.

مطالب مرتبط

طراحی وب سایت

طراحی وب سایت طراحی وب سایت فرایندی است که شامل طراحی و ایجاد صفحات وب و سیستم های قابل تعامل …

4 دقیقه مطالعه مشاهده

Elementor #4732

< 1 دقیقه مطالعه مشاهده
طراحی و توسعه وب سایت با استفاده از پایتون

طراحی و توسعه وب سایت با استفاده از پایتون۲۰۲۳

  طراحی و توسعه وب سایت با استفاده از پایتون طراحی و توسعه وب سایت پایتون و فریمورک جنگو امکان …

4 دقیقه مطالعه مشاهده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *